Of er nu een jubileum bedrijf of een relatiejubileum aankomt; er komt iets belangrijks aan en jij moet het organiseren. Simpel genoeg, toch? Behalve, hoe organiseer je nu écht een jubileumgelegenheid? En wat voor jubileum cadeau bedrijf is dan het beste? En mocht het om je relatie gaan wil je tóch ook een origineel relatiegeschenk, dus laten we eens kijken.
De gedachte
Voordat je halsoverkop cadeaus gaat uitzoeken is het, zowel bij je bedrijf als bij je relatie, zaak dat je eerst eens even nadenkt over wat je nu écht aan het vieren bent. Het twintigjarig jubileum van een gevierde medewerker is iets anders dan het tienjarig bedrijfsjubileum van een startup die duurzaamheid erg belangrijk vindt, bijvoorbeeld. Bij je relatie is dit net zo; voor wie je ook iets organiseert, het is belangrijk om eerst na te gaan wát er te vieren is én voor wie. Wie is die persoon en vooral; wat vinden ze leuk? Waar gaan ze écht van aan? Je wil dat de cadeaus die je geeft een reflectie zijn van niet alleen die persoon, maar ook jouw band met die persoon of dat bedrijf of die medewerker die vertrekt. Maar hoe pak je dat in hemelsnaam aan?
Van romantiek tot professionaliteit
Er zijn ontzettend veel opties voor een goed, origineel relatiegeschenk of jubileumcadeau. Bij een relatie ligt het er maar net aan wat je partner mooi vindt én hoever jullie zijn in de relatie. Het kan goed zijn dat je partner juwelen van je waardeert, maar ook dat dat nog veel te vroeg is. Het is ook altijd leuk om samen iets te gaan doen als cadeau; dat haalt de druk van het materiële af en geeft jullie samen een mooie ervaring die jullie kunnen onthouden. Bij jubileumcadeaus komt een andere moeilijkheid kijken die we even op moeten lossen; hoe geef je aan meerdere mensen hetzelfde cadeau en maak je het toch memorabel en persoonlijk? Iets als een bedrukte fles is een goed begin, of iets anders met een speciale bedrukking. Glazen, bijvoorbeeld, of T-shirts. Zo geef je mensen iets wat ze kunnen gebruiken voor de rest van hun leven; een écht aandenken. Zoiets kan je ook nog laten personaliseren op werknemers; namen, functies, noem het maar op.
Cadeaus geven is écht een kunst, maar wél eentje die jij onder de knie kan krijgen. Blijf bij de persoon en de gelegenheid en ga van jezelf uit, dan komt het goed.